Araç Kaplama işlemi
titizlikle yapılması gereken ve özellikle profesyonel ekibin yapması gereken bir uygulamadır. Aracınızı kaplatarak çiziklerden koruyabilir, orjinal boyanızı koruyabilir, geçici renk değişikliği sağlayabilirsiniz. Araç renk değişim işlemlerinde mat ve parlak istediğiniz renk kullanılmaktadır.
GALA REKLAM, araç kaplama sektöründe işlemi, cam film uygulaması, 3m karbon uygulaması, kaput koruması ve tekne kaplama uygulaması gerçekleştirmektedir.

Araç Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?
Araç kaplama işlemi; aracınızın far, stop parçaları ve kapı kollarının profesyonel ekibimiz tarafından sökülme işlemi ile başlar. Aracın tüm yüzeyinin özel temizlik solüsyonu ile temizlenmesi ile, aracın gövdesine uygun şekilde kesilen folyo profesyonel ekibimiz tarafından arabanın yüzeyine uygulanır. Uygulama işlemi bittikten sonra, sökülen tüm parçalar (aracınızın far, stop parçaları ve kapı kolları) aracın üzerine monte edilir ve kontrolleri yapılır.

Araç Kaplama’dan sonra nelere dikkat edilmeli?
Araç kaplama işlemi bittikten sonraki ilk hafta içerisinde aracı otomatik araba yıkama makinelerinde veya basınçlı yıkama ekipmanıyla yıkatmayın. Folyo’nun maksimum yapışması için biraz zamana ihtiyacı olduğundan bu süreç içerisinde dikkatli davranılmalıdır. Araç kaplamadan sonraki süreçlerde, aracınıza normal temizlik yöntemleri uygulayabilirsiniz. Kaplamanın korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir:
• Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri kullanılmalı
• Alkol içeriği veya asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünleri kullanılmalı
• Güçlü çözücüler, solvent ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmeli
• Otomatik araba yıkama makinelerindeki fırçalar araç üzerindeki folyo’yu çizebilir.